25.února 2006 - HAJCUK (Merklovice)

Tento koncert byl pro nás velmi důležitý - jednalo se totiž o naše poslední živé vystoupení. Pečlivě jsme se na to tedy připravovali. Nechtěli jsme nic podcenit. A naštěstí se vše podařilo. Do Merklovic jsme dorazili před osmou hodinou a pomalu zvučili. Nastupovali jsme jako první přesně v 20.45 - někteří malinko nervózní, ale těšili jsme se. Už při prvních tónech kytary (malinko jsme upravili začátek Venie - postupný nástup nástrojů) se začal parket k naší radosti plnit. Skalní fanoušci nám tedy ukázali, jak moc si nás cení, a chtěli nás podpořit, jak se na posledních koncertech sluší. Proto jsme se snažili jim nezůstat nic dlužní a dali jsme do toho všechno. Repertoár byl podobný jako na ostatních akcích - jen jsme přehodili pořadí songů. Při posledních akordech Dead Dragona a rozlučce nás nechtěli fanoušci pustit, tak jsme na jejich přání zahráli ještě jednou Fight of Light. A nastala ona nejsmutnější chvíle - opustit podium a naposledy společně odejít... Třeba to nebylo tak úplně naposledy a setkáme se někdy opět. I když to nebude v jedné kapele. Děkujeme všem, co nás podporovali. Nemáme rádi velká loučení a určitě bychom na něco zapomněli. Proto - DĚKUJEME VÁM!

24.září - BEAT JAM, Vol.2

Kapela Stepping Selfeater pořádala druhý ročník festivalu BEAT JAM v Ústí nad Orlicí. Pozvali si tam taková jména jako POST - IT, Imodium, Dive, Epiphania a další skvělé místní i vzdálené kapely. Jelikož jsme na místo dorazili až kolem 16.00, neslyšeli jsme první účinkující. Právě hrál Ska´n´daal a po nich jsme měli na řadu přijít my. Vlivem hodinového zpoždění jsme byli požádáni o malé zkrácení vystoupení, proto jsme vynechali Stream of Emotion a některé rychlé pasáže ještě malinko zrychlili. Přece jen - dělali jsme předkapelu Imodiu.
Ti nastoupili v 19.00 a nenechali nažhavené posluchače dlouho v klidu. Po nich to rozjeli Stepping a Radio Jerevan i se zraněným kytaristou Chendou. Náš velký obdiv k tomuto muži.
Potom ale většina naší kapely odjela, takže zbytek si už musíte domyslet …

16.září - GalaxyFEST

16.září konečně vypukla akce v Jablonném, kam jsme se snažili dostat již delší dobu. Po několika problémech ze strany majitele podniku (zrušení červencového koncertu, špatná propagace z jeho strany - vlastně téměř žádná) jsme se nakonec nějak domluvili. A ještě že tak! Nečekali jsme žádný extra nával, proto nás překvapil počet lidí, kteří se přišli podívat do tohoto (pro většinu z nich asi velmi neoblíbeného) podniku. Kolem 21.30 zde bylo na 120 platících. To jsme právě začínali. Pořadí songů se nezměnilo. Proto se nemá cenu o tom zmiňovat. Pouze mě osobně mrzí, že si s náma ještě nezahrál náš druhý kytarista Petr.
Po nás nastoupila kapela NIL a dokázala rozproudit plný parket. Jejich vystoupení bylo jako vždy plné elánu a propracovaných pasáží. Prostě radost poslouchat (a pařit).
Nakonec zahrála ústecká punková kapela END, která se dokázala poprat i s technickými problémy. Přesto se jim koncert vydařil jako vždy skvěle. Vše končilo kolem jedné hodiny. Pak už se přichystali Djové. To byl pro většinu rockerů podnět pro bleskové opuštění sálu...

13.července - 13.7.05 narozky Maričky - Bristol, Letohrad

Tak a je to zase tady - po dvou pro Grosse silně neúspěšných koncertech (problémy s hlasem) jsme se zase dokázali předvést snad ve výborném světle. Prsty jezdily po klávesách a strunách o sto šest, ruce a nohy bubnovaly, jak měly, a hlasivky nevypovídaly službu.
Sešli jsme se s pár výbornýma kapelkama na oslavě Maričky. A že ta si teda umí vybrat. Na začátku nastoupila SKA kapela z Hradce Králové - JO!SKA. Předvedla skvělý výkon. Po nich najela na plac turecká HROZBA (zatím ještě bez oficiálního frontmana - ale o to víc s elánem pro věc). Potom přišli na řadu Stepping Selfeater, kterým se pěkně podařilo dav rozjet. Punkoví END z Ústí taky pěkně všechny dostali do varu a na nás už zůstalo jen, aby se to tak udrželo až do konce. Sice jsme začínali ve dvě hodiny, což v pracovní den znamená jediné - mnoho lidí odcházejících do postelí kvůli vstávání do práce - ale skalní fandové (a samozřejmě ti největší pařani) zůstávali, aby si ještě užili posledních pár minut muziky. Playlist byl už zajetý (nové věci se vinou nedostatku času na zkoušení pouze rozdělávají). Zahráli jsme si bezvadně pro opravdu hraníhodné publikum.

7.května - MAFEST

Gymnázium v Žamberku pořádalo jako každoročně tradiční festival pro studenty. Jelikož náš kytarista navštěvuje poslední jeho ročník, nebyl problém se zařadit mezi účinkující.
Na začátek se představila jedna z nejlepších kapel v okolí - NIL. Nasadila laťku večera tak vysoko, že už se nedala jakkoli překonat. Excelentní výkon zpěvačky - GROSS se má co učit (a nejen asi on) - skvělá kytara, bezvadné bicí a dunící baskytara naladila posluchače natolik, že se nemohli nepřipojit. Potom nastoupil Michael - kapela z Verměřovic hrající rock s křesťanskou tematikou. I jejich výkon se lidem líbil (i když my jsme byli malinko naštvaní na jejich bubeníka, který nás na plakát programu napsal jako WENIA). Jelikož se náš Ladas zdržel na divadle, kde hrál jednu z hlavních postav, a proto tam nemohl chybět, museli přidat ještě jeden song a jejich vystoupení se tím malinko protáhlo. Tudíž zbylo méně času pro nás.
Nastoupili jsme ihned po nich - a stálo to za to. Licantropea jako vždy nezklamala. Jakmile jsme spatřili dav "tančících", věděli jsme , že tato akce se povede. Následovalo Each of Us a po něm nová věc Rule of Life. Ta zvedla zbytek sedících. King of Destiny, Gladiator a Fight of Light. Potom nám ale bylo řečeno, že se musíme rozloučit. Proto se poprvé za naše působení dostal song VENIA na poslední místo.
Tímto přejeme všem maturantům (našemu kytaristovi Tomovi hlavně) šťastnou ruku při tahání otázek, klidnou hlavu a potom pořádnou oslavu na úspěšné složení zkoušky života.

21.ledna - HARD NIGHT (Bristol Letohrad)

Těsně před nahráváním CD nám zavolal Lepin, že shání kapelu na tvrdší festiválek do Bristolu. Malinko jsme se podivili, že by tam chtěl zrovna nás, ale neměli jsme proti tomu žádné námitky. Navíc tam přece můžeme pokřtít naše DEMO CD. Tak bylo dohodnuto.
Začali jsme jako první (ve 21.00). Poprvé jsem zvolili jinou taktiku play-listu (zahájit měla Licantropea), kterou jsme dávali většinou ke konci. Před Gladiatorem jsme představili CD a naplnili uši dalším (podle nás) velmi vydařeným songem. Zahráli se potom ještě další věci - Zlatá dávka, Minuta života, Lidský žal a Země zaslíbená již vypadly definitivně z našeho repertoáru. Fanoušci se bavili, dokonce i ti, kteří tam nebyli ani kvůli nám, což nás velmi potěšilo.
Po nás nastoupila formace 4Stuck a pořadatel akce Radio Jerevan. Ti předvedli jako vždy skvělou show. Po nich se nám ale naskytla možnost poslechnout si (a většině stačilo se jen podívat) si trashovou kapelu Pikodeath. Gross musel po prvním jejich songu oklepat ohořelé vousy. Plamenné a krvavé efekty nebyly totiž zrovna vybíravé. Ale to vše přece k tomu patří.
Pokud si to neumíte představit, doporučuju nahlédnout do fotek z akcí. Stojí to fakt za to.


14.-16.ledna - Natáčení CD Future`s Bright

Ve dnech 14.-16. ledna 2005 jsme se konečně postarali o zvěčnění několika našich songů. Stalo se tak ve studiu PULTON v Hronově. Dorazili jsme tam v pátek ráno v osm hodin. První na řadu přišel náš drahý Honza, který má mimochodem u mě (GROSS) obrovské uznání. Sám sebe si nedokážu představit, že bych bicí natočil bez ostatních nástrojů (nahrávali jsme totiž po stopách) - bicí, klávesy, basa a jedna kytara se stihli ještě v pátek. Končili jsme kolem sedmé hodiny, odebrali se na ubytovnu střední školy (bohužel byl víkend a žádné studentky nikde kolem - což Lucce prý nějak nevadilo). Večer byl uzavřen v jedné milé hospůdce.
Sobota ráno nástup na devátou - dopoledne se sjela druhá kytara a odpoledne zpěv. Potom se začalo masterovat, což někteří z nás psychicky neunesli a šli si nervy ochladit něčím tekutým. Večer samozřejmě nemohl dopadnout jinak. Proto jsme se ani nedivili, když naše nohy zastavily před restaurací a všichni jsme oslavili první velký počin naší kapely.
V neděli se potom jen stříhalo a mixovalo, za což patří obrovský dík zvukaři Michalovi - a nejen za to, ale i za skutečnost, že se z nás snažil dostat maximum, což byla u některých téměř nemožná práce. V 16.00 jsme si vzali první výlisek a frčeli domů.
A co že jsme to vlastně natáčeli? Naše DEMO CD se jmenuje Future´s bright a obsahuje čtyři songy - Licantropea, VENIA, Gladiator a DEAD DRAGON.


13.listopadu

Pomalu se blížilo datum 13.11., kdy se měl konat BUBU FEST. Jaké bylo ale naše překvapení, když jsme se ve čtvrtek 11.11. sešli na konzultaci v jedné nejmenované hospůdce a Hans (bubeník z Helter Skelter) nám nabídl, že můžeme zahrát i v Turecku (pro neznalé poměrů - Verměřovice) místo kapely Nakopnu tě bruslí. Akce se koná tentýž den a měli bychom ji zahájit ve 20.00. Proč ne?! Gross měl sice poznámku něco o svých hlasivkách, ale to bylo hned smeteno se stolu. Tak budeme hrát 2 koncerty za večer. Všechno je přece jednou poprvé.
V onen den, jsme si dali zkoušku v šest a po půl osmý byla zahájena příprava všeho potřebného k našemu výstupu. Ve 20.15 nám bylo řečeno, že my spolu s Helter Skelter na to máme čas tak do 21.15. Docela šok. Tak jsme skočili na plac a rozjeli to. Sice jsme byli jediní (zahajovací kapely mají vždy smůlu, že na ně nikdo nepaří), ale to nás neodradilo. Takže uběhla půl hodina a pouštěli jsme na podium H-S.
Pak se náš tábor rozdělil na 2 vlny - jedna jela ihned do Horní Čermný a druhá si ještě užívala Duklu Vozovnu a Shatter. O půlnoci se naše kapela opět spojila a ocitli jsme se na BUBU FESTU.
Po příjezdu jsme byli zasypáni muzikou od kapely UTOPIA a po nich Death Sentence (vřele doporučujeme - DOOM METAL s flétnou a houslemi a zpěvákem jakých není moc-paráda). A pak my!! Po druhé hodině jsme se dostali na prkna (jež NEznamenají svět) - a pak to přišlo. Ne každý koncert se povede podle představ. A nám se to nějak přihodilo právě nyní. Začátkem všeho byla prasklá struna kytaristy (tím pádem se nehrálo Fight of Light) a také únava po již jedné odehrané akci. Prostě se to nějak nepovedlo. Ale příště to bude lepší.


8.října

Nějakým záhadným způsobem se k nám doneslo, že se pořádá akce na Čiháku (asi 20 obyvatel, 4 chalupy a 1 hospoda - ta je tam největší budovou, takže ji nepřehlídnete). Říkali jsme si, jak asi bude takový dvoudenní festík v této malebné obci vypadat. To jsme ale netušili, že nás tam pořadatelé chtějí taky. Jednoho dne se nám totiž v guest booku objevil příspěvek, kde nás B.B.King + Mr. Marcus na tuto akci zvou. Nešlo odmítnout.
Gross přijel ve čtvrtek z Plzně, hned se konala zkouška (předposlední před koncertem), kam na nás přijeli kouknout i pořadatelé BUBU FESTU (mimochodem - máme vylepšenou zkušebnu, tak všechny zveme se podívat). V pátek sme si dali od pěti ještě jednu (poslední před koncertem) a v půl sedmý sme vyrazili. Na Čihák jsme dorazili s menšími problémy kolem sedmej - a tady byl pro nás přichystán první šok. Byli sme tu jediní. "No nic," povidáme a dem si aspoň prohlídnout plac na hraní. Nádherná stodůlka, sice trochu těsná - tak pro 20 lidí a konec - ale docela OK.
Kolem devátý přijely další dvě kapely, ale to už tady bylo trochu víc lidí. V deset se začalo. Jako první to rozjela v metalovějším stylu (aspoň oni říkali, že je to metal) kapela BSE Band z Mladé Boleslavi. A asi v jedenáct sme na řadu přišli my (jako poslední, další kapela nebyla moc schopná hrát). Rozjeli sme intro (mimochodem Gross tady poprvé použil svůj nový mikrofon SHURE PG 58 a Tomáš poprvé hrál na své nové kombo CRATE GT212), pak přišla Venia a lidi se začali rozjíždět. Tak nastoupil Gladiator a další věci (pro naše skalní fandy nemá cenu vypisovat celej playlist). Nakonec jsme se pochlubili novou věcí Dead Dragon. Obecenstvo si vyžádalo další 2 přídavky - Gladiator a Venia. A my jsme se po půlnoci odporoučeli.
Bohužel se nám nepodařilo se tam dostat v sobotu, kdy tam měli hrát kapely jako Stepping Selfeaters a Rádio Jerevan, ale věříme, že to nakonec dopadlo parádně.
Na závěr bych chtěl jako vždy poděkovat pořadatelům akce, že nás tam pozvali. Byl to zatím náš nejdelší koncert a jsme na něj patřičně hrdí. Jen Grosse malinko mrzí, že mu tam někdo (asi Spacák) málem vyrazil zuby o mikrofon. Ale to jsou slasti a strasti koncertního života. Tak zase někde AHÓÓJ.


3.září

Na Kunčickém Kravále se nám Honza postaral o to, že nás Radio Jerevan (prostřednictvím jejich bubeníka Davida) pozvali na jejich tradiční "Loučení s létem" do Potštejna na Vochtánku. Taková nabídka se neodmítá. Ale! Za 14 dní jen jedna zkouška - a ještě den před koncertem. Docela jsme byli na svůj výkon zvědaví.
Díky Míše (krásná sestřička naší krásné Lucky) se odvezla většina aparatury a členů na místo konání, kam jsme dorazili přesně v 18:30. Ve druhém voze kraloval náš Láďa.
Chvíli po příjezdu začala hrát Agata Christie (bohužel zbytek se nám nepodařilo rozluštit - byl napsán azbukou). Překvapilo nás, když jsme uslyšeli ruštinu ze zpěvákových úst, ale za chvíli jsme se oddávali krásným rytmům ve stylu "kozáček" (no všichni taky ne).
Po nich nastoupili Eye for an Eye, skvělí Stepping Selfeaters, Radio Jerevan a Feedback (pro nás trochu kontroverzní kapela). To už si Venia vychutnávala skvělou muziku - až na Grosse, který nadával na proklatou zimu (a že fakt byla). Takže se šetřil hlasivky (nebo aspoň se snažil).
Přesného času 0:30 jsme se ocitli na pódiu, rozbalili věci a ve tři čtvrtě na jednu začali. A stálo to za to! (Aby ne, když jsme tam slavili půl roku kapely.)
Po Intru, kdy se nashromáždil "dav" fanoušků (nebo alespoň malý dávek), následovala novinka Venia. A to už jsme věděli, že tenhle koncert se fakt povede. Gladiator, Each of Us, King of Destiny, Země zaslíbená, Zlatá dávka a Fight of Light. Když se skákající dozvěděli, že bude poslední věc, donutili nás přidat Minutu života, která nebyla vůbec v plánu. Jako poslední přišla na řadu Licantropea a opáčko Fight of Light. A pak už hurá domů.
Nakonec to byl náš nejlepší koncert za působení kapely Venia. Všichni byli spokojeni, až na jednoho namazanýho chlápka, který si k nám na podium přišel nechat zahrát Slečnu zaávist nebo Pověste ho vejš od Harleje. Tato přání jsme ale nebyli schopni splnit.
Děkujem Radiu Jerevan za pozvání a za uskutečnění tak skvělý akce, zvukaři Mikeovi za skvělej zvuk a hlavně lidem, že nám lili tu pravou čerstvou energii do žil, takže jsme jim ji mohli vrátit. Díky všem a zase někdy na další supr akci.


13.srpna

Venia na KraváluKUNČICKÝ KRAVÁL - zatím náš poslední koncert byl na Kunčickým Kraválu, který se konal 13.8. v pátek na Kunčicích (u Letohradu). Hráli jsme jako druhá kapela hned v 16.30 (vlivem rozbité krabičky na efekty, kteráž je v prdeli, se to malinko protáhlo až na 16.50). Lidi sice nepařili - co byste taky chtěli tak brzo po ránu - ale my jsme se hlavně těšili na další účinkující. A že bylo z čeho vybírat - Nakopnu Tě Bruce Lee, Promítací kabina, Lampa č.29, Dukla Vozovna, VOLANT, X-CORE, Rádio Jerevan a Dying Pession (kteří hráli za nedorazivší MEMORIA). Vynikající akce. Ještě 3 dny potom jsme nemohli hejbat hlavou.

fotky

4.srpna

VENIA CZ TOUR 2004 (Bristol) byl vtip od Cedra a pár dalších. To bychom jim ještě odpustili, ale napsat místo našeho působení Plzeň, to už na nás bylo dost. Taky si to pak od nás pěkně slízli. Tam se představila stejná parta kapel jako na PĚTKA FESTÍKU. Hráli jsme jako druhá kapela asi ve 23.00 a docela si to užili. Poprvé jsme lidem mohli ukázat naši VENIA plachtu, za níž vděčíme bubeníkovi Honzovi. DÍKY HONZO! Jen lidi mohli trochu víc pařit a vrátný v tomhle podniku zase zarachotit klíčema v zámku dřív, aby lidi nemuseli hodinu a půl sedět nečinně venku... Není každý den svátek.

1.srpna

Na dnešní zkoušce jsme aktivně trénovali. Byla to poslední zkouška před středečním koncertem v Bristolu. Snad tam přijde dost lidí.

3.července

A je tu zase něco. ZA 14 dní po PĚTKA FESTÍKU jsme se byli ukázat v Petrovicích, kde se slavilo 700 let od založení obce. Pravda je, že nejsme zábavová kapela - a tohle byla zábavovka jako víno - ale nezalekli jsme se toho. Před námi vystoupil Poločas rozpadu (as. Tři sestry revival), kde hraje samej skvělej člověk - navíc tam má na starosti bicí Lukáš (Harvi), bratr našeho Ládi. Po nich ve 22.00 jsme nastoupili my, odehráli naposledy všechny songy - od teď už jsme vynechávali Lidský žal a brzy dojde i na pár dalších. A po nás předstoupila místní kapelka PETROVAR.

18.června

Podařila se nám zorganizovat akce PĚTKA FESTÍK konaná v Jamném nad Orlicí na chatě číslo 5. Pozvali jsme si kapely Helter Shelter, Promítací kabina a Nakopnu Tě Bruce Lee, postavili vedle sebe dva vozy jako podium, dali vstup 20,- (tzv. dobrovolný) a čekali, kdo příjde. Od 19.30 se začali trousit první tancechtiví a alkoholuchtiví. Akce se podařila hlavně též za velkého přičinění Pavla Špinlera z kapely Melmac space Orchestra, který se nám staral o zvuk a několik mnoho dalších potřebných věcí. Přišlo asi 80 lidí, což nás na tak malém a odlehlém místě všechny překvapilo.
V devět hodin vše propuklo výstupem "Bruslí", kteří hráli bez Cedra, jenž si právě užíval práci v cizině, aby měl money na nové kombo. Druhej kytarista Kavas to však zvládl i bez něj. A lidi se začali rozjíždět. Kolem 3/4 na deset začala Promítací kabina a při jejich hitu "Hovno" již davy šílely. A bylo to tady - kolem 23.00 jsme nastupovali my. Malinká tréma, z níž nás nakonec dostali všichni pařící a okolo stojící lidi. Prostě paráda. Nakonec byl dav ještě ve 23.45 rozohněn kapelou Helter Skelter a po jejich zakončení v 00.30 se všichni pokojně rozešli domů. Akce byla prostě unikátní.

květen

Když se celá naše kapela sešla jednoho květnového dne v Bristolu na Dromedár FESTu Vol.2, potěšil nás Honza (bicí) právě došlou SMS: "...co vlastne hrajete za styl a kdy mate zkousku?..." - a bylo vyhráno. Basák byl na světě. Okamžitě se vše naučil a my mohli pomýšlet na koncerty. A nezůstalo jen u pomýšlení.

30.dubna

Náš první výstup pro veřejnost na Lhotce u Klášterce nad Orlicí, kde se slavily Čarodějnice - naším zpěvákem velmi oblíbený svátek. Pozvala nás sem Alena Luxová - spolu s Helter Skelter a Nakopnu Tě Bruce Lee. Brali jsme to spíše jako zkoušku, na kterou příjde něco málo přes 20 lidí, ale aspoň jsme se už představili. Největší úspěch měla skladba Fight of Light, což velice potěšilo jejího textaře Michala Kmoch "Mišánka" (SMS od nás ukazoval každýmu, koho potkal - a že jich nebylo málo). Zde jsme ještě neměli našeho baskytaristu Láďu, takže zvuk ještě nebyl tak geniální. Ale to se mělo rychle změnit.

7.března

Zakládáme kapelu VENIA. Členové: Gross, Lucka, Honza, Tomáš.